Jdi na obsah Jdi na menu
 


Metody léčby

1) akupunktura, akupresura

- viz také samostatný odkaz. Při akupunktuře má terepeut k dispozici body například na doplnění jinu jater, jangu ledvin a podobně, takto je to pro všechny orgány. Kdo by se akupunktury bál, může zvolit akupresuru, tedy místo jehel se příslušné body ztlačují. Akupresuru je pak ale třeba provádět denně, což můžete i sami, vhodné body přímo pro Vás Vám ukáži.

Je hodně důležité mít uvolněná záda, od zad vzniká spousta problémů a akupresuru zad si sami samozřejmě dělat nemůžete, akupunktura zad je naprosto bezpečná a hodně nám pomůže záda uvolnit. Bolesti nohou, křeče, ženské problémy, neplodnost..to všechno často bývá ze zablokavané bederní páteře. A bolesti hlavy zase od krční páteře.

2) Baňkování

3) Moxování

4) Masáž

Páteř pak mohu také uvolnit pomocí baňěk, moxy či masáže (viz samostatné složky).

5) Vhodné potraviny

Jin a jang můžeme doplnit i vhodnou stravou, musíme také dbát na to, jaké je zrovna roční období. V létě je energie jangová (teplá), tudíž se nepotřebujeme zahřívat ještě zevnitř a dopřáváme si tak více zeleninových salátů, jíme lehčí jídla, pijeme vlažný čaj z máty (máta je jinová bylinka). Naopak v zimě, kdy je energie jinová (chladná), potřebujeme doplnit více jangu, jíme tedy hodně zeleninové vývary a teplá jídla, pohanku, jáhly, což jsou vyloženě jangové potraviny. Jaké jsou pro Vás vhodné potraviny zjistíme také dle zásaditosti organizmu, papírky na měření PH dle moči jako dárek pro Vás.

6) Bylinky

Dalším způsobem, jak doplnit chybějící prvky (jin a jang), jsou bylinky.